Podłogi drewniane

Podłogi drewniane krajowe i europejskie.

Podłogi drewniane cieszą się nieustającą popularnością. Decyduje o tym ich naturalność, piękno i ciepło, jakie wprowadzają do wnętrz. Są eleganckie, nastrojowe i śmiało można powiedzieć "szlachetne".Głównymi cechami, jakie decydują o wyborze rodzaju drewna są przede wszystkim: naturalna barwa drewna oraz twardość materiału dopasowana do wymogów pomieszczenia. Drewno miękkie stosuje się w pomieszczeniach o niewielkim nasileniu ruchu, np. w sypialniach. Twarde drewno stosuje się wpomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu: w korytarzach, salonach, miejscach publicznych itp., gdzie powierzchnie podłóg poddane są znacznym obciążeniom.

Do miejsc o bardzo dużym natężeniu ruchu, jak np. hale produkcyjne wymagające podłogi drewnianej polecamy parkiet przemysłowy.

Do miękkich gatunków europejskich  zaliczane jest drewno drzew iglastych: sosny, świerka i jodły. Do średnio twardych - drewno modrzewia, brzozy, olchy i wiśni. Twarde gatunki to wiąz, jawor, dąb, orzech, klon, jesion, grusza i grab. Podłogi drewniane dostępne są, jako podłogi z elementów z litego drewna i drewna klejonego warstwowo. Tradycyjne materiały to lite deski podłogowe, klepki parkietowe oraz mozaika.

Podłogi drewniane egzotyczne.

Oferujemy parkiety i deski podłogowe o niepowtarzalnym wyglądzie i trwałości z najodleglejszym zakątków świata. Od dłuższego już czasu coraz większą popularnością w Polsce cieszą się gatunki drewna importowanego.

Krajami pochodzenia są najczęściej trzy rejony Świata: Azja Południowo-Wschodnia (merbau, teak azjatycki), Afryka Środkowa (doussie, iroko, teak afrykański), środkowa część Ameryki Południowej (lapacho, jatoba). Wszystkie wyżej wymienione gatunki są coraz bardziej modne również w Polsce, a co więcej ich właściwości fizyczne i mechaniczne (duża twardość, stabilność przy zmianach wilgotności itp.) pozwalają na pewne i bezpieczne stosowanie ich jako materiałów podłogowych a nawet tarasowych.

Drewno gatunków egzotycznych jest szczególnie cenione ze względu na swoje indywidualne i niespotykane wśród polskich gatunków usłojenie i kolorystykę. Od drewna ciemnego jak lapacho, wenge, jatobę, przez zbliżone do krajowego dębu, iroko . Przy jaśniejszych gatunkach takich jak curupixa i bambus, możemy swobodnie wybierać w kolorystyce i aranżować wnętrza według własnych upodobań i gustów. Drewna egzotyczne pozwalają nam na większe możliwości zastosowania kolorów zarówno jako podłogi, schodów wykonanych z tarcicy czy elementów meblowych oklejonych fornirem.

Podłogi
drewniane

Listwy
przypodłogowe

Chemia