Panele korkowe

        

Komfortowe, ciepłe, ciche, trwałe. Podłogi korkowe przeznaczone są do intensywnej eksploatacji.                                                                                 

Dzięki zastosowaniu rdzenia korkowego o dużej gęstości (powyżej 700 kg/m3 ) i pokryciu warstwy górnej powłoką winylową o wysokiej odporności na ścieranie, panele korkowe mogą być montowane zarówno w kuchniach, korytarzach, salonach jak również biurach sklepach restauracjach.

Kora dębu korkowego posiada unikatową strukturę plastra miodu złożoną z maleńkich komórek. Każda komórka ma kształt 14-bocznego wielościanu i jej wnętrze jest wypełnione całkowicie mieszaniną gazową składzie zbliżonym do powietrza.  Właściwości korka wywodzą się ze struktury i składu chemicznego jego niezwykle mocnych, elastycznych błon komórkowych, które są nieprzepuszczalne dla wody i powietrza.
Ponieważ około 89% tkanki kory składa się z materii gazowej, gęstość korka jest bardzo mała, co potwierdza olbrzymia dysproporcja między objętością a ciężarem tego materiału.
 

Wartość korka podnosi również niska zdolność przewodzenia ciepła, dźwięku i wibracji. Dzieje się tak dlatego, że gazowe medium jest zamknięte w maleńkich, nieprzepuszczalnych przedziałach, odizolowanych od siebie materiałem odpornym na wilgoć.  Wszystko to sprawia, że korek jest najlepszym wśród materiałów naturalnych izolatorem cieplnym i akustycznym.
Korek jest również naturalnym środkiem trudno zapalnym: nie rozprzestrzenia płomienia ani nie wydziela gazów toksycznych podczas spalania.Ponieważ korek nie absorbuje kurzu, jest pomocny w ochronie przeciw alergenom i nie powoduje żadnego ryzyka dla astmatyków. Panele korkowe są więc bezpieczne w użytkowaniu.


Panele korkowe w naszej ofercie.

    Panel korkowy Timide                     Panel korkowy Cool Crimson        Panel korkowy Champagne        

 

    Panel korkowy Nightshade             Panel korkowy Moonlight              Panel korkowy Country

 

 

    Panel korkowy Harmony                Panel korkowy Accent                     Panel korkowy Character

 

    Panel korkowy Shell                          Panel korkowy Natural                    Panel korkowy Symphony

Podłogi
drewniane

Listwy
przypodłogowe

Chemia